KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7084218
*
nr 708 4218
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
Blandteknik, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Venezia 1921, 54x46
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2011
kl 18:49:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 16:05:33
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Läs mer om Berta Svensson-Piehl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07
-
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:02
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:22
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:50
*
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Läs mer om Berta Svensson-Piehl
nr 708 4218
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
Blandteknik, Berta Svensson-Piehl (1892-1963), Venezia 1921, 54x46
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 16:05:33 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Svensson-Piehl
Berta Svensson-Piehl, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1892, död 1963.Läs mer om Berta Svensson-Piehl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta svensson-piehl blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07 -
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:02
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:22 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:50